Elizabeth Arden – kim była i co jej zawdzięczamy?

Kim była Elizabeth Arden? Dlaczego jest postać jest tak istotna dla świata mody? Jakie zapachy są dziś firmowane jej nazwiskiem? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Elizabeth Arden – najważniejsze informacje

Bohaterka niniejszego tekstu urodziła się w drugiej połowie XIX wieku, a dokładnie w 1878 roku. Na świat przyszła jako Florence Nightingale Graham, będąc czwartym z pięciorga dzieci brytyjskich emigrantów, którzy tuż po ślubie zamieszkali w Kanadzie. Nastoletnie lata Elizabeth Arden nie należały do najłatwiejszych – z powodu rodzinnych problemów finansowanych nie mogła ona kontynuować edukacji na etapie szkoły średniej, szybko więc skupiła się na pracy, podejmując się najróżniejszych zadań. Zanim związała się ze światem mody, dorabiała między innymi jako kasjerka oraz stenotypistka.

Początki kariery

Za początek kariery Elizabeth Arden uznać można rok 1908, kiedy to kobieta rozpoczęła pracę w firmie Eleanor Adair – do dziś uważanej ja jedną z najważniejszych bizneswoman, jeśli mowa o tak zwanej branży „beauty”. Zdobywszy doświadczenie właśnie w tej dziedzinie, Arden szybko zaczęła przygotowywać się do założenia własnej marki, co uczyniła już po roku pracy w salonie piękności Eleanor Adair. Jej pierwszym przedsięwzięciem był salon przy Piątej Alei, początkowo prowadzony wraz z Elizabeth Hubbard – współpraca ta nie przebiegała jednak pomyślnie, dlatego niedługo późnej Arden zdecydowała się na samodzielne kontynuowanie projektu, mocno go modyfikując i inwestując w niego większą kwotę. Wtedy też zaczęła oficjalnie posługiwać się pseudonimem, z którym utożsamiana jest aż do dziś.

Pierwsze inwestycje

Tuż po wprowadzeniu do obiegu kosmetyków do pielęgnacji twarzy, Arden otworzyła dwa kolejne salony (w Bostonie i Waszyngtonie), powiększyła też siedzibę i zakład przy Piątej Alei, kilka lat później nastąpiło zaś oficjalne otwarcie jej pierwszego europejskiego salonu, mieszczącego się w Paryżu. Arden była wówczas dobrze kojarzona z oferowaniem kompleksowych usług kosmetycznych i pielęgnacyjnych, w skład których wchodziło m.in. dobieranie odpowiedniego makijażu, usługi fryzjerskie, a nawet doradztwo w zakresie prawidłowego odżywania oraz dbania o ciało, sylwetkę i kondycję fizyczną. Po czasie, główną osią jej działalności stała się natomiast sprzedaż innowacyjnych, doskonale dopracowanych kosmetyków.

Perfumy Elizabeth Arden

Obecnie marka stworzona przez Elizabeth Arden kojarzona jest również z interesującymi perfumami – takimi, jak na przykład: Elizabeth Arden Green Tea, Elizabeth Arden Sunflowers, Elizabeth Arden Untold Eau Legere, czy sztandarowy Elizabeth Arden 5th Avenue. Wszystkie z nich charakteryzują się wyjątkowym połączeniem subtelności oraz zmysłowości, delikatną woń przeplatając bardziej intensywnymi i mniej oczywistymi aromatami. Nic dziwnego, że trafiają one w gusta pewnych siebie, eleganckich kobiet – są to bowiem propozycje odważne i nietuzinkowe, podkreślające nieprzeciętną osobowość oraz silny charakter, idące w parze z wrażliwością na piękno świata, uczuciowością i pełnią wdzięku.

Co zatem zawdzięczamy Elizabeth Arden? Odpowiedź jest prosta: nowatorskie rozwiązania w świecie kosmetyków, które pomogą skutecznie zadbać o ciało, zdrowie i nienaganny wizerunek.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.