Wosk do włosów – jaki wybrać i jak go używać?

W niedawno opublikowanym tekście podpowiadaliśmy, w jakich sytuacjach przydaje się suchy szampon i wskazywaliśmy, w jaki sposób należy z niego korzystać, aby uzyskać pożądany efekt.

Właściwa pielęgnacja włosów to jednak nie wszystko – równie ważna jest ich stylizacja, dzięki której uwypuklimy to, co jest w nich najpiękniejsze, wyeliminujemy irytujące nas mankamenty i podkreślimy swoje indywidualne cechy. Żeby było to możliwe, potrzebujemy jednak skutecznych kosmetyków, które działają szybko, choć pomagają osiągnąć długotrwały efekt. Takich, jak na przykład wysokiej jakości woski do włosów – niedrogie, łatwe w użyciu i wykonane z jak najlepszych składników. Wśród jakich opcji możemy więc wybierać oraz jak z nich korzystać? Wyjaśniamy poniżej.

1. Schwarzkopf Osis+ Flexwax

1

Schwarzkopf Osis+ Flexwax to kremowy wosk do stylizacji włosów, przeznaczony dla kobiet i doskonale definiujący strukturę ich włosów. Wyróżnia się niesamowitą trwałością oraz uniwersalnością – dzięki specjalnej formule i doskonale dobranym składnikom, umożliwia on dowolne rzeźbienie włosów, czego rezultatem jest wyraźnie podkreślona fryzura, odporna na uszkodzenia (spowodowane, na przykład, niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych). Wystarczy tylko niewielka ilość produktu, którą nanosimy na dłonie, a następnie nakładamy na suche włosy i delikatnie rozcieramy, aby uzyskać fryzurę o pożądanym kształcie.

2. American Crew Liquid Wax

2

American Crew Liquid Wax, w przeciwieństwie do opisanego powyżej wosku marki Schwarzkopf, posiada postać płynną, dzięki czemu jest on jeszcze łatwiejszy oraz bardziej wygodny w aplikowaniu, nie zostawia bowiem tłustych śladów na dłoniach. Cechą charakterystyczną tego właśnie produktu jest fakt, że po jego zastosowaniu włosy nie są sztywne, zachowują natomiast naturalną miękkość i elastyczność, są też bardzo przyjemne w dotyku. Kosmetyk ten przeznaczony jest więc dla tych mężczyzn, którzy lubią często zmieniać fryzurę oraz eksperymentować z jej kształtem.

3. Tigi Bed Head Hair Stick

3

Kolejny wosk do włosów, przeznaczony dla kobiet, który cechuje się niesamowitą trwałością oraz długim czasem działania. Polecany przede wszystkim tym kobietom, które nie boją się eksperymentować nawet z najbardziej fantazyjnymi fryzurami, zawsze przyjmującymi oryginalny, niebanalny kształt. Wyjątkowo skuteczny produkt, gwarantujący wzmocnienie fryzury oraz jej stuprocentowe utrwalenie, który nie niszczy włosów oraz nie zostawia na nich nieestetycznego osadu.

4. Wella SP Men Precise Shine

4

Wella SP Men Precise Shine to bardzo mocny wosk do włosów, przeznaczony dla mężczyzn, zapewniający włosom ujmujący blask oraz skuteczną pielęgnację. Kosmetyk, gwarantujący imponujący połysk, w stu procentach wytrzymały oraz odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Co więcej, nie niszczy włosów, nie zostawia na nich ani osadu, ani tłustych śladów, pozwala natomiast zachować ich naturalność oraz elastyczność.

Stosowanie wyżej wymienionych produktów zdecydowanie przyczyni się do utrwalenia wymarzonej fryzury, nie wpłynie natomiast na jakość włosów oraz nie zniszczy ich struktury. Co więcej, używanie wspomnianych kosmetyków jest naprawdę proste i intuicyjne – wystarczy tylko niewielka ilość preparatu, dokładnie rozprowadzona i wmasowana we włosy, aby cieszyć się doskonałym efektem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.