Peelingi do ciała – jak działają i na jakie się zdecydować?

Peeling do ciała jest świetnym rozwiązaniem dla tych osób, którym zależy na zdrowej, miękkiej, gładkiej i odpowiednio oczyszczonej skórze dziś podpowiemy więc, wśród jakich kosmetyków wybierać, aby w krótkim czasie cieszyć się pożądanymi efektami. Zanim jednak przejdziemy do przeglądu najciekawszych dostępnych na rynku propozycji, warto sprawdzić, na czym dokładnie polega działanie peelingów i jak z nich korzystać.

1. Czym jest peeling?

Ujmując rzecz w skrócie: peeling ciała to specyficzny rodzaj zabiegu, który przeprowadzić możemy w domowych warunkach, polegający na oczyszczaniu skóry z martwego naskórka. Potocznie zaś mianem „peeling” określa się kosmetyki, za pomocą których dokonujemy tej czynności – te natomiast możemy przygotować sami lub też zakupić w odpowiednich sklepach. Peelingi dzielimy na dwa podstawowe rodzaje: enzymatyczne (pozbawione drobinek ściernych, w ich składzie znajdują się wyłącznie enzymy roślinne, których zadaniem jest rozpuszczenie obumarłego naskórka) oraz mechaniczne (zrogowaciały naskórek ścierany jest za pomocą widocznych drobinek) – ten pierwszy jest bardziej delikatny, drugi natomiast cechuje się szybszym działaniem.

2. Kiedy stosować peeling?

Peelingi zalecane są osobom, których skóra jest szorstka, twarda i szara. Dzięki regularnej pielęgnacji, możliwe będzie jej rozjaśnienie, wygładzenie, a także nadanie jej odpowiedniej elastyczności. Dobrze jest też skorzystać z zabiegu peelingu kilka dni przed i kilka dni po opalaniu, a także przed depilacją. Peelingi spowalniają proces starzenia się skóry, dbają o to, aby była ona jednolita i odświeżona. Dzięki nim, łatwiej nam będzie też aplikować na skórę inne kosmetyki, na przykład balsamy, mleczka do ciała oraz kremy, które znacznie lepiej się rozprowadzą i wchłoną. Tego typu zabiegi warto powtarzać mniej więcej co dwa/trzy tygodnie, aby cieszyć się wyjątkowo trwałym efektem – zdecydowanie natomiast NIE można korzystać z nich tuż przed opalaniem, ponieważ doprowadzić to może do bolesnych podrażnień.

3. Jakie peelingi do ciała wybrać?

Tak, jak wspomnieliśmy – opcji, dostępnych na rynku, jest naprawdę sporo, choć sięgać należy po bezpieczne produkty od zaufanych producentów i zalecane przez dermatologów. Dla przykładu, świetnym wyborem będzie peeling Kallos Cosmetics SPA Moisturizing, dzięki któremu nasza skóra będzie idealnie gładka i odmłodzona. Innym wariantem, na który warto zwrócić uwagę, jest Dermacol Aroma Ritual Fresh Watermelon – niezwykle delikatny i bardzo skuteczny. Dalej – polecić możemy też peeling Ziaja Cupuacu, Collistar Special Perfect Body oraz Dermacol Aroma Ritual Belgian Chocolate o ujmującym, czekoladowym zapachu. Te pozycje na pewno nie zawiodą Waszych oczekiwań!

Jeśli natomiast pragniecie porównać większą liczbę ofert, pod tym adresem znajdziecie naprawdę sporo wartościowych kosmetyków – zachęcamy do odwiedzin!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.