Jak dopasować zapach perfum do charakteru? #1

Wiele mówi się o tym, że perfumy powinny odzwierciedlać naszą osobowość. Jak zatem je dobrać, by współgrały one z naszym charakterem, temperamentem, a także stylem życia? To wcale nie jest trudne! Jest kilka zasad, którymi należy się kierować – w dzisiejszym wpisie przedstawiamy natomiast najważniejsze z nich.

1. Dla romantyczek

Kobiety, posiadające romantyczną duszę, zazwyczaj uwielbiają wszystko, co subtelne, łagodne, delikatne i zwiewane – i takich właśnie perfum powinny one poszukiwać. Celować należy wówczas w aromaty kwiatowe lub kwiatowo-owocowe, które są niezwykle zmysłowe i efemeryczne. Słodkie nuty zapachowe doskonale współgrać będą z wyjątkowo rozwiniętą wrażliwością, empatią i czułością – najlepiej więc wybierać takie perfumy, w których mocno wyczuwalny jest jaśmin oraz bez, choć ujmujące mogą okazać się także wanilia oraz róża.

2. Dla pewnych siebie kobiet

Jesteś odważna, pewna siebie, nie boisz się wyzwań i uwielbiasz nowe przygody? Jeśli tak, idealne będą dla ciebie bardziej ostre zapachy drzewne, korzenne oraz orientalne. Zawarte w nich nuty zapachowe są mocne, wyraźne, intensywne i na długo zapadające w pamięć. Podkreślą Twoją niezależność, a dodatkowo roztoczą wokół Ciebie aurę tajemniczości. Oczywiście, także te aromaty warto przełamać czymś bardziej nieoczywistym oraz subtelnym – warte uwagi są zatem połączenia goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej, drzewa sandałowego, cedru oraz piżma.

3. Dla kobiet aktywnych

Twoją pasją jest sport, nie boisz się trudnych zadań i uwielbiasz podróże? Z pewnością więc pokochasz cytrusy – orzeźwiające, rześkie, kojarzące się z energią i aktywnym trybem życia. Jeśli więc wokół Ciebie zawsze coś się dzieje, ciągle jesteś w ruchu, nie znosisz bezczynności i nie potrafisz długo pozostawać w tym samym miejscu – cytryna, pomarańcz oraz inne egzotyczne akcenty są dla Ciebie idealne. Tak samo, jak kompozycje zielone, cechujące się niebywałą lekkością, a przy tym wyjątkowo relaksujące i odprężające.

Oczywiście, to nie wszystko, bowiem połączeń między najbardziej popularnymi kompozycjami istnieje nieskończenie wiele – dlatego też zachęcamy, by testować perfumy i sprawdzać różne kombinacje, nie unikając tym samym bardziej odważnych i mniej typowych zestawień. Pamiętajcie bowiem, że perfumy powinny wyrażać naszą indywidualność oraz uwypuklać nasze unikatowe cechy – zamiast więc sięgać po najprostsze patenty, lepiej z cierpliwością pracować nad własnym, niepowtarzalnym stylem. My natomiast będziemy w tym regularnie pomagać, systematycznie publikując na naszym blogu kolejne części zainaugurowanego dziś cyklu, zawierające wskazówki zarówno dla pań, jak i dla panów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.