Bottega Venta – które zapachy są najciekawsze?

W ostatnich dniach opisywaliśmy już na naszym blogu najciekawsze perfumy od Amouage i Antonio Banderasa, dziś natomiast skupimy się na intrygujących propozycjach spod szyldu Bottega Venta. Na jakie zapachy warto zwrócić szczególną uwagę, przeglądając katalog tej właśnie marki? W niniejszym tekście z pewnością znajdziecie odpowiedź na tak zadane pytanie.

1. Bottega Veneta

bottega-veneta-bottega-veneta-woda-perfumowana-dla-kobiet-75-ml-229521

Jak wskazuje sama nazwa, perfumy Bottega Veneta są sztandarową pozycją w katalogu włoskiej marki i nie powinno to dziwić – posiadają one bowiem niezwykle intrygującą i charakterystyczną woń. Wszystkie kobiety, które poszukują nietypowych kompozycji, powinny sięgnąć po ten szyprowo-kwiatowy aromat, powstały z połączenia bergamotki, różowego pieprzu, jaśminu, skóry i mchu dębowego. Składników jest tu niewiele, ale ich zestawienie jest zdecydowanie oryginalne!

2. Bottega Veneta L´Absolu

bottega-veneta-bottega-veneta-l-absolu-woda-perfumowana-dla-kobiet-50-ml-254964

Wydawać by się mogło, że skład Bottega Veneta L´Absolu łudząco przypomina ten, opisany powyżej, ale to jedynie pozory, ponieważ perfumy te różnią się przede wszystkim bazą. W przypadku zapachu Bottega Veneta dominujący jest przede wszystkim mech dębowy, tutaj natomiast go zabrakło, a jego miejsce zajęła… wanilia. W rezultacie 0mawiany aromat jest odrobinę słodszy i bardziej łagodny, choć na pewno nie nudny.

3. Bottega Veneta Eau Sensuelle

bottega-veneta-bottega-veneta-eau-sensuelle-woda-perfumowana-dla-kobiet-75-ml-160012

Bottega Veneta Eau Sensuelle to najbardziej zmysłowy spośród omawianych w dzisiejszym przeglądzie zapachów. Co prawda, baza jest zredukowana wyłącznie do mocnej i wyrazistej skóry, jednak wanilia została przeniesiona do nut serca i uzupełniona o brzoskwinię i gardenię. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszym aromatem jest tutaj jaśmin, całość można ocenić jako rześką, odświeżającą, chociaż stopniowo zyskującą coraz bardziej intensywną woń. Niezwykle ciekawa kompozycja, zdradzająca nieprzeciętne umiejętności jej twórców.

4. Bottega Veneta Pour Homme

bottega-veneta-bottega-veneta-pour-homme-woda-toaletowa-dla-mezczyzn-90-ml-253222

Woda toaletowa dla mężczyzn, wyróżniająca się skórzanym zapachem, uzupełnionym o nieszablonowe dodatki. Głowa: kalabryjska bergamotka, jałowiec, sosna syberyjska. Serce: ziele angielskie, szałwia, jodła kanadyjska. Baza: paczula, labdanum, skóra. Jest więc świeżo, intensywnie, aromatycznie, a przy tym nieprzeciętnie i pomysłowo. Perfumy idealne dla mężczyzn, którzy cenią nieszablonowe rozwiązania.

5. Bottega Veneta Knot Eau Absolue

bottega-veneta-knot-eau-absolue-woda-perfumowana-dla-kobiet-75-ml-226282

I jeszcze jedna interesująca pozycja: Bottega Veneta Knot Eau Absolue, czyli kobiece perfumy o wyraźnym orientalno-kwiatowym aromacie. Początkowo kompozycja te jest łagodna i bardzo delikatna, ale następnie przechodzi w bardziej zmysłowe zapachy (lawenda, jaśmin), by ostatecznie zaproponować intensywną mirrę. Ciekawie, kreatywnie, a przede wszystkim – udanie!

Jak więc widać, Bottega Venta nie uznaje kompromisów, ceni zaś pomysłowość, odwagę i nieschematyczne myślenie – produkty tej marki będą więc idealne dla indywidualistów, którzy nie boją się wyzwań.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.