Bezpieczna depilacja – aby uniknąć podrażnionej skóry!

Jakiś czas podpowiadaliśmy na naszym blogu, czym depilować nogi, aby nasza skóra zawsze była gładka i aksamitna. Dziś natomiast zastanowimy się na tym, jak depilować się (cieszącą się największym powodzeniem wśród kobiet) maszynką, aby sam zabieg był w pełni bezpieczny i nie powodował podrażnień oraz reakcji alergicznych skóry.

1. Najpierw: ciepła woda

Jeśli stosujemy zwykłą maszynkę z ostrzami, przed goleniem nóg koniecznie powinnyśmy nawilżyć skórę ciepłą wodą. Dzięki temu, włoski będą odpowiednio miękkie i elastyczne, w związku czym – łatwiej będzie je depilować. Golenie nóg na sucho zdecydowanie nie jest bezpieczne i może spowodować liczne skaleczenia i zaczerwienienia. Poza tym, depilacja na sucho po prostu jest niedokładna, a w związku z tym – niezbyt skuteczna.

2. Uwaga na kostki i kolana!

Okolice kolan i kostek najczęściej narażone są na podrażnienia i powstawanie małych ranek w trakcie depilacji. Koniecznie należy o tym pamiętać i wykazać się należytą cierpliwością, a przede wszystkim – dokładnością. Każdy gest wykonujmy ostrożnie, powoli i precyzyjnie, sięgając jedynie po wysokiej jakości maszynkę. Dbajmy też na to, aby nasza skóra była wówczas mocno napięta, co zmniejszy ryzyko skaleczeń.

3. Nie pod włos

Kolejnym błędem, który dość często popełniamy podczas golenia nóg, jest tzw. „depilacja pod włos”, więc tej (niewłaściwej!) metody zdecydowanie należy unikać. Zwłaszcza, gdy nasza skóra jest wrażliwa lub sucha, ponieważ wówczas jest ona jeszcze bardziej podatna na podrażnienia. Jeśli chcemy uniknąć nieprzyjemnego swądu oraz pieczenia, maszynkę powinniśmy prowadzić zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa.

4. Regularnie, ale nie zbyt często

Depilując nogi codziennie, popełniamy poważny błąd, który w krótkim czasie skutkować może suchą, twardą, zrogowaciałą skórą i równie twardymi włoskami. Jeśli więc zależy nam na tym, aby nasza skóra była gładka, jędrna, aksamitna i elastyczna, lepiej zdecydować się na większe przerwy. Oczywiście, regularność jest tutaj kluczowa, ale do sprawy warto podejść rozsądnie, nie narażając naskórka na tak liczne podrażnienia. W innym razie, stanie się on szorstki, co na pewno nie będzie wyglądało estetycznie.

5. Dbaj o ostrze!

I jeszcze jedna ważna podpowiedź, o której nie można zapominać: o ostrze maszynki należy wyjątkowo dbać! Po pierwsze: w trakcie zabiegu trzeba systematycznie i dokładnie oczyszczać je z nadmiaru włosków. Po drugie: po depilacji, maszynkę należy dobrze umyć i osuszyć. Po trzecie: nie korzystajmy z jednej maszynki zbyt często! Pamiętajmy, aby regularnie wymieniać maszynki lub ostrza – w innym razie możemy mieć pewność, że gromadzić się będą na niej różnego rodzaju bakterie, które na pewno zaszkodzą naszej skórze.

Prawda, że nie jest to trudne? Wystarczy tylko dobrze się zorganizować, uzbroić w cierpliwość i z niczym się nie spieszyć, a doskonały efekt będzie gwarantowany!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.