Co zrobić, gdy włosy zaczynają wypadać?

Gęste, sprężyste, miękkie i elastyczne włosy to oznaka zdrowia. Co jednak zrobić, gdy zaczynają one wypadać? Nie popadajmy w panikę: najpierw znajdźmy przyczynę dolegliwości, a później skupmy się na tym, by wyeliminować ją odpowiednimi metodami. Jakimi? Jest na to kilka sprawdzonych patentów.

1. Przyczyny wypadania włosów

Zacznijmy jednak od zlokalizowania problemu, a te bywają naprawdę różne. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów zaliczają się: zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy (nadczynność powoduje tak zwane łysienie plackowate, a niedoczynność sprawia, że nasze włosy są słabe i przerzedzone), niedobór witamin oraz niezbędnych składników mineralnych (w tym głównie żelaza i cynku), a więc niewłaściwie zbilansowana dieta, źle dobrany szampon lub niewłaściwa odżywka, a także nadmierny, długotrwały stres. Jak więc widać, kosmetyki to nie wszystko – koniecznie musimy też umówić się na wizytę u dermatologa, wskazana jest również zmiana stylu życia, uwzględniająca zdrowe odżywanie, systematyczną aktywność fizyczną oraz efektywny wypoczynek.

2. Jakich witamin potrzebują nasze włosy?

Skoro wspomnieliśmy już o witaminach, warto szerzej omówić ten temat. Nasze włosy potrzebują przede wszystkim witaminy A1, która pozwoli zadbać o prawidłową strukturę kreatywny, w rezultacie wspomagając prawidłowy wzrost włosów. Niedobór witaminy A1 skutkować może znacznym osłabieniem struktury włosa, co prowadzić będzie do jego nadmiernej łamliwości. Co ważne jednak, podobnie jest w drugą stronę – dla włosów niebezpieczna jest także zbyt duża dawka tej właśnie witaminy. Poza witaminą A1, wymienić należy też witaminę E, która jest świetnym i skutecznym przeciwutleniaczem. Dzięki niej, niezbędne substancje odżywcze będą łatwiej i szybciej wchłaniane przez mieszki włosowate. I jeszcze witamina B5 – ta dba o właściwą odporność włosów nie tylko na działanie czynników pogodowych (intensywny mróz, silny deszcz, mocny wiatr lub mocne promienie słoneczne), ale też chroni je podczas różnego rodzaju zabiegów fryzjerskich i sprawia, że włosy lepiej znoszą modelowanie oraz farbowanie.

3. Jakie produkty ochrony włosów wybrać?

Odpowiedź jest prosta: zaopatrzyć musimy się w bezpieczny szampon, skuteczną odżywkę do włosów, przyda się też wysokiej jakości olejek oraz serum. W przypadku szamponów, świetnie sprawdzają się: Wella Elements Renewing, Kallos Cosmetics SPA, Revlon Professional Uniq, Tigi Bed Head Recovery oraz L´Oréal Professionnel Homme Fiberboost. Co do odżywek, polecamy przede wszystkim: Wella Oil Reflections, Olaplex Bond Maintenance No. 5, Goldwell Dualsenses Rich Repair i Revlon Professional Equave Hydro. Poszukując serum i olejków do włosów, warto natomiast zwrócić uwagę na Orofluido Beauty Elixir, Farouk Systems Biosilk Silk Therapy, Goldwell Style Sign Just Smooth oraz Olaplex Hair Perfector No. 3.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje okazały się pomocne. Jednocześnie przypominamy, że wyżej wymienione produkty nabyć możecie w bardzo atrakcyjnych cenach, na przykład tutaj.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.