Aromat cytrusowy – dlaczego warto?

Niedawno szczegółowo opisywaliśmy najlepsze perfumy kwiatowo-wodne, nasza uwaga skupiona była również na ciekawych kompozycjach korzenno-drzewnych. Dziś natomiast proponujemy krótki przegląd perfum, bazujących na aromatach cytrusowych i podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się właśnie na nie.

1. Świeżość

No właśnie: dlaczego warto zainwestować w perfumy o zapachu cytrusowym? Odpowiedź jest prosta: ponieważ gwarantują one stuprocentowe, długotrwałe odświeżenie. Co więcej, akcenty cytrusowe doskonale komponują się z wiosenną aurą, są łagodne i delikatne, a przy tym bardzo wyraziste. To jednak nie wszystko, bowiem świetnie sprawdzą się one także w trakcie upalnego lata, zapewniając odrobinę wytchnienia i solidnego orzeźwienia w gorące, słoneczne dni.

2. Energia

Aromaty cytrusowe zapewniają również sporą dawkę energii, dzięki czemu osoby, które po nie sięgają, są zawsze zmotywowane do działania. Nic więc dziwnego, że wśród entuzjastów akcentów cytrusowych są sportowcy oraz miłośnicy aktywnego wypoczynku. Zwłaszcza, że – jak wskazaliśmy w powyższym akapicie – cytrusy idą w parze z orzeźwieniem i odświeżeniem, dzięki czemu każdy, kto używa tego typu perfum, w każdej sytuacji czuje się zdecydowanie komfortowo.

3. Odprężenie

Tak, jak wspomnieliśmy – cytrusy gwarantują wyjątkowe orzeźwienie, kojarzone są z energią, aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia, ale jednocześnie, ze względu na swoją subtelność i delikatność, zapewniają też skuteczne odprężenie. Korzystać powinny z nich zatem te osoby, które na co dzień narażone są na stres, na przykład z powodu wymagającej pracy. Łagodne (ale wyraziste!) cytrusowe nuty to również relaks, wypoczynek i regeneracja sił.

4. Lekkość

I jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, o której poniekąd już wspomnieliśmy: aromaty cytrusowe są po prostu lekkie, nie przytłaczają i nie są dominujące. Ujmując rzecz inaczej: są one po prostu przyjemne, choć na pewno nie można powiedzieć o nich, że są przeciętne. Jak więc widać, tego typu kompozycje uznać należy wręcz za idealne, doskonale sprawdzające się niemal w każdej sytuacji.

5. Jakie perfumy wybrać?

Skoro już ustaliliśmy, dlaczego warto wybrać właśnie perfumy o aromacie cytrusowym, warto wymienić kilka kompozycji, które z pewnością nie zawiodą Waszych oczekiwań. Po pierwsze: Mexx Woman, łączący cytrusowe akcenty z konwalią, jaśminem i różą, nie pozbawiony jednak mocniejszych aromatów. Po drugie: Ferrari Scuderia Ferrari Red, czyli męski zapach z dodatkiem intensywnych przypraw. Po trzecie: Guerlain Aqua Allegoria Bergamote Calabria – zmysłowe, ale wyraziste. Po czwarte: Adidas Born Original – słodki i orzeźwiający. Po piąte: Lancôme Ô De Lancôme, czyli cytrusy, przyprawy i nuty szyprowe, jednak zamknięte w ujmująco lekką całość.

Jak więc widać, perfumy cytrusowe są oryginalne, niebanalne, przyjemne i niezawodne!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.