Delikatne orzeźwienie: jaką mgiełkę do ciała wybrać?

W ostatnim czasie sporo pisaliśmy o orzeźwiających i odświeżających perfumach, polecając przede wszystkim aromaty kwiatowo-wodne oraz cytrusowe. Pamiętajmy jednak, że solidną porcję orzeźwienia zagwarantować mogą nie tylko perfumy, ale również mgiełki do ciała. Dziś doradzamy więc, na jakie mgiełki się zdecydować, aby być w pełni zadowoloną z dokonanego zakupu.

1. Dlaczego warto wybrać mgiełki co ciała?

Zacznijmy jednak od odpowiedzi na podstawowe pytanie: dlaczego warto zainwestować właśnie w mgiełkę do ciała? Powodów jest kilka. Po pierwsze: otula ona ciało przyjemnym zapachem, jednak nie podrażnia skóry u osób, u których często występują reakcje alergiczne, na przykład na zawarty w perfumach alkohol. Po drugie: ma ona działanie nawilżające i często pozwali załagodzić zaczerwienienia oraz drobne podrażnienia. Po trzecie: sprawia, że skóra rzadziej wykazuje skłonności do przetłuszczania się. Po czwarte: tak, jak wspomnieliśmy we wstępnie do niniejszego artykułu, mgiełka do ciała odświeża skórę, zapewniając uczucie przyjemnego ochłodzenia w upalne dni. Po piąte: kosmetyk ten jest tańszy od perfum, występuje też w wielu wariantach zapachowych. Jakich? Kilka z nich opiszemy w kolejnych akapitach.

2. Atkinsons White Tea & Rosa Mosqueta Oil

1

Atkinsons White Tea & Rosa Mosqueta Oil to delikatny, bardzo łagodny spray do ciała, którego formuła oparta została na wyciągu z białej herbaty oraz olejku z dzikiej róży. Połączenie to sprawia, że zapach mgiełki jest jednocześnie subtelny, jak i zmysłowy, z pewnością zaś gwarantuje stuprocentowe odświeżenie. Co więcej, mgiełka ta jest bardzo wydajna, dzięki czemu jest zakup jest w pełni ekonomiczny.

3. NUXE Body Care Relaxing Fragrant Water

2

NUXE Body Care Relaxing Fragrant Water, czyli odżywczo-relaksująca mgiełka do ciała, która pozwoli skutecznie zadbać o odpowiedni stan naszej skóry, czyniąc ją jędrną, gładką, elastyczną i pozbawioną podrażnień oraz mikrouszkodzeń. Bardzo ciekawy produkt, opatrzony niską ceną, wykazujący wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne, bezpieczny w użytkowaniu i zapewniający ujmujący zapach – wyraźny, ale nie przytłaczający.

4. Atkinsons Peach Flowers

3

Znacie perfumy Atkinsons Peach Flowers? Jeśli tak, koniecznie powinnyście poznać również mgiełkę do ciała z tej samej serii! Między innymi dlatego, że opiera się ona na wręcz identycznym, kwiatowo-cytrusowym, świeżym zapachu, jednak wzbogacona została o właściwości pielęgnacyjne. Propozycja idealna dla kobiet, które próbują poradzić sobie z szorstką lub przetłuszczającą się skórą!

5. PAYOT Le Corps Eau De Soin Energisante

4

Bardzo przyjemna mgiełka do ciała, bazująca na ekstrakcie z bambusa oraz zielonej herbaty. Do jej głównych zalet z pewnością należy zaliczyć: przepiękny, łagodny, długotrwały zapach, właściwości odżywcze, tonizujące, nawilżające i ujędrniające oraz, co równie ważne, atrakcyjną cenę. Istotny jest również fakt, że nie podrażnia ona skóry, nie powoduje też reakcji alergicznych.

Pamiętajmy: wybierając mgiełkę do ciała, kierujmy się nie tylko jej zapachem i ceną, ale również właściwościami pielęgnacyjnymi. Produkty, które łączą w sobie wszystkie opisane powyżej cechy, znajdziecie natomiast pod tym adresem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.