Jak sport wpływa na urodę?

Słoneczna pogoda za oknem sprzyja aktywności fizycznej, a aktywność fizyczna… sprzyja urodzie! W dzisiejszym wpisie podpowiemy, dlaczego warto wygospodarować kilka godzin w tygodniu na najróżniejsze ćwiczenia. Jogging, jazda na rowerze, jazda na rolkach… jest w czym wybierać, a każdy trening pozytywnie wpłynie na kondycję naszego organizmu, w tym również na nasz wygląd.

1. Zrzucanie zbędnych kilogramów

Zacznijmy od kwestii najbardziej oczywistej – systematyczne ćwiczenia (nawet te, które nie są zbyt intensywne) pomagają szybko i skutecznie spalić nadmiar tkanki tłuszczowej. Jeśli więc zależy nam na smukłej sylwetce i jędrnym ciele, warto zdecydować się na regularne treningi. Tak, jak wspomnieliśmy – nie musimy zaczynać od razu od bardzo wymagających aktywności. Nie chodzi bowiem o to, by organizm obciążyć – najważniejszy jest, po prostu, ruch. Długie spacery, wycieczki rowerowe lub poranne bieganie to zdecydowanie dobry pomysł! Przy okazji zadbamy o odpowiednią kondycję i… dobre samopoczucie.

2. Piękna, młoda skóra

W poprzednim akapicie zaznaczyliśmy, że aktywność fizyczna skutecznie wspomaga walkę z nadwagą lub otyłością, ale to nie wszystko. Sport pozytywnie wpływa również na kondycję naszej skóry – sprawia, że jest ona odpowiednio dotleniona, elastyczna, nawilżona, pozbawiona zmarszczek i wolniej się starzeje. Co więcej, ćwiczenia sprawiają, że w lepszym stanie jest też nasza cera – znikną z niej przebarwienia i wypryski, będzie ona gładka i oczyszczona z toksyn. Inaczej rzecz mówiąc: uprawiając sport, będziemy wyglądać nie tylko zdrowo, ale też młodo!

3. Miękkie, zdrowe włosy

I jeszcze jedna, równie ważna rzecz: wysiłek fizyczny ma bardzo dobry wpływ na kondycję naszych włosów. Są one odpowiednio nawilżone, ponieważ pot sprawia, że mają one kontakt z takimi składnikami, jak mleczan i mocznik, które stanowią podstawę wielu odżywek i maseczek do włosów. Dzięki temu, skóra głowy jest właściwie odżywiona, same włosy zaś nie przetłuszczają się, są miękkie i należycie wzmocnione. Jeśli więc zależy nam na tym, by nasza fryzura była zdrowa, bujna i lśniąca, zacznijmy… ćwiczyć. Wzmożony ruch pozwoli zadbać o naturalny przyrost włosów, zapobiegnie ich wypadaniu i sprawi, że nie będą łamliwe.

Oczywiście, pamiętajmy też, że sport (niezależnie od tego, czy uprawiany profesjonalnie, czy amatorsko) korzystnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną, ale też na zdrowie psychiczne. Wygospodarowanie kilku godzin w tygodniu nie powinno stanowić problemu – zwłaszcza, że już godzina spaceru pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie! Starajmy się jednak połączyć aktywność fizyczną ze zdrową, prawidłowo zbilansowaną dietą, ponieważ te dwa aspekty zawsze powinny iść ze sobą w parze.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.