Pielęgnacja stóp – o tym trzeba pamiętać

Stopy wymagają regularnej i wzmożonej pielęgnacji – wszystko dlatego, że ich skóra ma tendencje do pęknięć, rogowacenia i pojawiania się zgrubień. Szczególną uwagę warto zwrócić także na paznokcie stóp, gdyż ich zaniedbanie prowadzić może do pojawiania się wielu chorób i znacznego dyskomfortu. W dzisiejszym wpisie doradzimy więc, w jaki sposób pielęgnować stopy, aby były one piękne, zdrowe i wypoczęte.

1. Usuwanie zgrubień

Szorstkość stóp wynika między innymi z pojawienia się znacznej warstwy zgrubiałego naskórka, zaś jej usunięcie wcale nie jest prostym zadaniem. Pamiętać powinniśmy o tym, by zrogowaciałej skóry nie usuwać ostrymi przedmiotami – najlepiej używać pumeksu zamoczonego w wodzie oraz naturalnych peelingów. Starajmy się jednak wygładzać naskórek, zamiast na siłę go eliminować – w innym razie podrażnimy skórę, to zaś skutkować będzie… jeszcze bardziej intensywnym rogowaceniem. Nie zapominajmy również o tym, że skóra stóp zazwyczaj jest grubsza i twardsza, a to niekoniecznie jest zwiastunem problemu. Problem pojawia się wówczas, gdy tego typu zjawiska są wzmożone i mocno odczuwalne – wtedy warto sprawdzić, czy ich przyczyną nie jest deformacja stopy (wynikająca np. z noszenia niewłaściwego obuwia) lub też nadmierna potliwość. W tym przypadku bowiem najpierw powinniśmy zająć się przyczyną, dopiero później skutkiem.

2. Kąpiele

Wiele osób próbuje zadbać o stopy, regularnie mocząc je w wodzie z dodatkiem soli. Oczywiście, taki patent nie jest zły, ale pod warunkiem, że odpowiednio i rozsądnie do niego podejdziemy. Nogi moczyć powinniśmy nie dłużej niż kilka minut, soli zaś powinny unikać osoby, których skóra ma tendencje do przesuszania się. Inaczej jest w przypadku skóry tłustej i nadmiernie potliwej – w tym przypadku sól może być pomocna, gdyż skutecznie wchłania wilgoć. Koniecznie dbajmy też to, żeby stóp nie przemoczyć, a także – by dokładnie je wysuszyć, także między palcami. Pozwoli to uniknąć infekcji grzybiczych, podrażnień oraz urazów. Miękkie, wilgotne stopy są o wiele bardziej podatne na uszkodzenia, o czym nie można zapominać.

3. Kremy

Kremy do skóry stóp powinny szybko się wchłaniać i odpowiednio ją odżywiać – dobrze też, jeśli zawierają one mikrosrebro. Jeżeli nasze stopy nadmiernie się pocą, warto zainwestować w odpowiednie dezodoranty, zaś w przypadku skóry zbyt suchej – w kremy nawilżające. W naszym sklepie znajdziecie sporo różnorodnych produktów do pielęgnacji stóp, tak więc bez problemu wybierzecie kosmetyk, spełniający wszystkie Wasze wymagania. Co więcej, oferujemy nie tylko skuteczne kremy, ale również spraye do stóp, maseczki oraz olejki zapachowe. Wszystkie z nich gwarantują doskonałe odświeżenie i w pełni bezpieczną pielęgnację – zachęcamy więc do zapoznania się z zawartością tej zakładki.

Oczywiście, usuwanie grubego, zrogowaciałego naskórka to nie wszystko. Tak, jest wspomnieliśmy bowiem we wstępie niniejszego artykułu, istotna jest również pielęgnacja paznokci. O tym, jak właściwie o nie zadbać, napiszemy już za tydzień!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.