Na czym polega detoksykacja skóry?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile czynników negatywnie wpływa na zdrowie i wygląd naszej skóry.

Zanieczyszczone powietrze, stresujący tryb życia, brak aktywności fizycznej, nieodpowiednia dieta i źle dobrane kosmetyki mogą powodować nie tylko przebarwienia i reakcje alergiczne – przyspieszają one również proces starzenia się skóry, jej nadmierne wysuszanie lub intensywne przetłuszczanie i powodują znaczne osłabienie warstwy ochronnej skóry, doprowadzając na przykład do powstania licznych mikrouszkodzeń, a także stanów zapalnych. Toksyn z organizmu, wpływających na niszczenie skóry, można jednak regularnie się pozbywać – dziś więc podpowiemy co zrobić, by detoksykacja skóry była skuteczna i bezpieczna.

1. Zdrowa dieta

Zacznijmy od tego, co jemy, ponieważ nasze codzienne menu ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Najbardziej szkodliwa jest tu przetworzona żywność, w tym różnego rodzaju napoje gazowane, słodycze oraz popularne fast foody. Zdecydowanie należy je wyeliminować lub znacznie ograniczyć, zastępując produktami bogatymi w zdrowe tłuszcze omega-3 (takimi, jak np. ryby morskie), zielonymi warzywami, zieloną herbatą i naparami ziołowymi, a także świeżymi sokami oraz koktajlami owocowymi, ale bez dodatku cukru. Dbajmy też o to, by jeść regularnie, nie podjadać, nie sięgać po alkohol, rzucić papierosy i codziennie pić minimum dwa litry wody. Prawidłowe nawadnianie organizmu jest bardzo ważne!

2. Aktywność fizyczna

Zdrowa dieta, obfita w liczne witaminy i składniki mineralne, to jednak nie wszystko. Konieczny jest też… ruch! W końcu organizm należy właściwie dotlenić, wspomagając krążenie krwi. Nie chodzi jednak o to, by od razu decydować się na intensywny, wymagający i wyczerpujący trening. Wysiłek fizyczny powinien być odpowiednio dawkowany i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skupić się na mniej wymagających czynnościach – na przykład na (coraz) dłuższych spacerach, jeździe na rolkach lub na rowerze, porannym joggingu albo nieinwazyjnych ćwiczeniach rozciągających. Pobudzone gruczoły potowe będą szybciej wydalać z organizmu szkodliwe substancje – brzmi przekonująco, prawda?

3. Wypoczynek i relaks

Dążąc do tego, by nasza skóra była zdrowa, gładka, elastyczna i miękka, powinniśmy zadbać o… odpowiedni wypoczynek. Przewlekły, silny stres zdecydowanie negatywnie wpływa na pracę naszego organizmu, szkodząc także naszej skórze. Oczywiście, wyeliminowanie wszystkich czynników stresogennych jest niemożliwe, ale możemy znaleźć sposób, by się na nie uodpornić. Zadbajmy o swój komfort psychiczny i dobre samopoczucie, starajmy się odprężyć po ciężkim dniu i z pozytywnym nastawieniem zaczynajmy kolejny. Zadbajmy o rozwój pasji, próbujmy wygospodarować odrobinę czasu wolnego i skupmy się na ulubionych aktywnościach. Relaks i wypoczynek są ogromnie ważne, wpływając m.in. na nasz wygląd.

Co jeszcze? Rzecz jasna, właściwie dobrane kosmetyki! Sięgajmy wyłącznie po naturalne, łagodne produkty, które nie będą powodować podrażnień. Znaleźć je można na przykład w naszym sklepie – z pełnym katalogiem oczyszczających kosmetyków zapoznacie się tutaj – w razie jakichkolwiek pytań, służymy wiedzą i doświadczeniem!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.