Skuteczne nawilżenie skóry. Te kosmetyki powinnaś wybrać!

Niezależnie od tego, jakie właściwości ma nasza skóra, zawsze powinniśmy o to, by była ona odpowiednio nawilżona. Dobór właściwych kosmetyków jest tu kluczowy – muszą one być nie tylko skuteczne, ale też w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Sprawdźmy zatem, wśród jakich kosmetyków nawilżających warto wybierać.

1. Mleczka do ciała

mleczko

Mleczka do ciała zalecane są przede wszystkim osobom, których skóra ma tendencje do przetłuszczania się. Tym, co wyróżnia tego typu kosmetyki, jest ich wyjątkowa lekkość, a także szybkość wchłaniania. Mleczka mają delikatną, płynną konsystencję, ale wbrew pozorom, nie składają się tylko z wody – to ważne, by zawierały one jak najwięcej substancji odżywczych, które odświeżą, zregenerują, nawilżą i wygładzą naszą skórę. Po jakie kosmetyki należy sięgnąć, aby mieć pewność, że wybraliśmy odpowiednie mleczko do ciała? Mamy kilka propozycji. Po pierwsze: Vaseline Intensive Care Essential Healing – mleczko, które intensywnie nawilża skórę i sprawia, że jest ona niezwykle gładka i miękka. Po drugie: NUXE Prodigieux Beautifying Scented Body Lotion – uniwersalne, bogate w olejki roślinne, odświeżające skórę i otulające ją bardzo przyjemnym, subtelnym zapachem. Po trzecie: Kallos Cosmetics SPA Ultra-Light – wyjątkowo odżywcze mleczko do ciała, które nawilża, wygładza i odżywia skórę, czyniąc ją niezwykle gładką w dotyku.

2. Kremy

krem

Wybierając krem nawilżający, kierujmy się przede wszystkim ich składem – dobry krem powinien zawierać takie substancje, które nie tylko odżywią skórę, ale też odpowiednio ją wzmocnią i odbudują. Regeneracja naskórka to bardzo ważny proces, ponieważ powinien on m.in. zapobiegać utracie wody. Pamiętajmy jednak, że idealny krem nawilżający powinien również… natłuszczać skórę – to ważne, ponieważ tylko w taki sposób uda nam się ochronić ją przed mikrouszkodzeniami i sprawić, że zachowa ona właściwy poziom wilgotności. Wśród polecanych przez nas kosmetyków znajdują się: Dove Nourishing Care Intensive-Cream (delikatny, łagodny, ale bardzo skuteczny), Dove Silky Nourishment (wyjątkowo bogaty w liczne substancje odżywcze, choć przy tym cechujący są lekką, dobrze zbilansowaną formułą), Xpel Body Care Vitamin E (dodatkowo zapobiegający powstawaniu zmarszczek i spowalniający proces starzenia się skóry) oraz BIODERMA Atoderm Nourishing Cream (wyróżniający się właściwościami ochronnymi, dedykowany przede wszystkim skórze suchej).

Wymienione wyżej kosmetyki na pewno nie zawiodą Waszych oczekiwań, choć pamiętać należy, że w naszym sklepie znajdziecie o wiele więcej produktów nawilżających skórę, w tym również kremy do rąk oraz mleczka, kremy i olejki pod prysznic. Zachęcamy więc do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.