Wody kolońskie – dla odważnych, pewnych siebie mężczyzn!

Wody kolońskie wcale nie są gorze od wody toaletowej – są po prostu… inne, nieco inne jest też ich zastosowanie. Te pierwsze powinny przede wszystkim zapewniać stu procentową świeżość – zwłaszcza wtedy, gdy zawodzą antyperspiranty. Muszą być więc intensywne, ale co ważne – nigdy nie nachalne.

Dobrze dobrana woda kolońska gwarantuje wyjątkową rześkość, a wszystko dzięki konkretnym nutom zapachowym, z których się ona składa (cytrusy, zioła i aromaty szyprowe), a także odpowiedniemu ich natężeniu. Stężenie olejków eterycznych powinno wynosić tu od 2 do 5%, stężenie alkoholu zaś między 70 a 80%. Całość stosowana może być co kilka godzin – tak, by nie przytłaczać zapachem, jednak zawsze zapewniając sobie pełne odświeżenie. Zobaczmy zatem, jakie wody kolońskie na pewno zasługują na uwagę.

1. Aspen Aspen

1

Aspen Aspen to doskonałe zestawienie wszystkiego, czym powinna charakteryzować się wysokiej jakości woda kolońska – odświeżających akcentów zapachowych, trwałości oraz świetnie wyważonej intensywności. Składników nie mamy tutaj zbyt wiele, ale są one idealnie wyważone: Wyczuwalne są tutaj orzeźwiające cytrusy, delikatna lawenda, słodki cynamon, aromatyczne, mocniejsze przyprawy oraz nadające głębi całej kompozycji ambra oraz drzewo sandałowe. Produkt bardzo wydajny, który zawsze należy mieć przy sobie!

2. Baldessarini Baldessarini

2

Baldessarini Baldessarini to woda kolońska o mocniejszym zapachu niż opisana powyżej Aspen Aspen, a wpływ na to ma większa ilość składników, z jakich stworzona została ta kompozycja. Nuty głowy to tangerynka oraz gorzka pomarańcza, serce to paczula, goździki i mięta, nuty bazy tworzą zaś drzewo sandałowe, piżmo, tytoń i żywica. Jest więc intensywnie, świeżo, ale z lekką dozą tajemnicy. Po Baldessarini Baldessarini sięgnąć powinni pewni siebie mężczyźni, którzy nie boją się żadnych wyzwań, zawsze podążając własnymi ścieżkami.

3. Antonio Puig Agua Brava

3

Bardzo nietypowa woda kolońska, ponieważ wyróżniająca się sporą liczbą składników, jednak zaznaczyć należy, że żaden aromat nie jest tu przypadkowy. Na uwagę zasługuje odwaga i pomysłowość, z jaką zestawione zostały poszczególne akcenty oraz fakt, jak spójną kompozycję one tworzą. Głowa: lawenda, bergamotka, szałwia, cytryna amalfi, jałowiec. Serce: goździki, liść laurowy, goździk, tymianek, sosna. Baza: paczula, wetyweria, drzewo sandałowe, piżmo, mech dębowy, skóra. Nie da się ukryć, że to woda kolońska o niezwykle mocnym, wyrazistym, obezwładniającym zapachu, który nie dominuje, ale… hipnotyzuje.

Poszukując wysokiej jakości wody kolońskiej, koniecznie sięgnijcie po wspomniane w niniejszym tekście propozycje. Pamiętajcie jednak, że to nie jedyne możliwości, wśród których możecie wybierać – wszystkie polecane przez nas produkty znajdziecie natomiast pod tym adresem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.