Olejki w kosmetyce – dlaczego są tak ważne?

Przeglądając skład różnego rodzaju kosmetyków, przede wszystkim zaś tych do pielęgnacji włosów oraz do stosowania podczas codziennych kąpieli, zauważyć można, że często zawierają one różnego rodzaju olejki. Jeśli tak jest – to bardzo dobry znak! Oznacza to bowiem, że kupiliśmy preparat, który zapewni nam skuteczną pielęgnację. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią.

1. Olej roślinny dla zniszczonej cery

Pisaliśmy o tym w jednym z ostatnich tekstów, ale warto przypomnieć: istnieje naprawdę sporo czynników, które zanieczyszczają skórę i sprawiają, że cera staje się wysuszona, podrażniona oraz przebarwiona. Olejki roślinne pozwalają natomiast odbudować jej warstwę ochronną, ale pod warunkiem, że odpowiednio z nich skorzystamy. Nie nakładajmy olejków na suchą twarz – najlepiej, by była ona wcześniej odpowiednio nawilżona, na przykład tonikiem lub dobrze dobranym kremem. Dbajmy też o to, żeby nie przesadzać z ilością takiego olejku – niewielka dawka szybko przyniesie oczekiwane efekty, jeśli będziemy umiejętnie z niego korzystać.

2. Olejki pod prysznic

Oczyszczać powinniśmy nie tylko skórę twarzy, dlatego olejki świetnie sprawdzą się jako kosmetyk stosowany podczas kąpieli. Najczęściej tego typu rozwiązania stosują osoby o skórze suchej lub wrażliwej, podatnej na uszkodzenia i podrażnienia, jednak podczas chłodniejszych dni warto, by po olejki lub kosmetyki z ich dodatkiem sięgnął każdy, kto chce skutecznie chronić swoje ciało. Wszystko dlatego, że olejki – jak już napisaliśmy powyżej – pomagają zbudować solidną warstwę ochronną skóry, jednocześnie właściwie ją nawilżając, odżywiając i regenerując. Dzięki temu, jest ona należycie wzmocniona, miękka, gładka, elastyczna i przyjemna w dotyku.

3. Olejki dla lśniących włosów

Po kosmetyki, których skład wzbogacony został właśnie o olejki, sięgnąć powinny także te osoby, których włosy są osłabione, łamliwe i podatne na zniszczenia. Naturalne oleje są nieocenionym źródłem witamin i składników mineralnych, a także nienasyconych kwastów tłuszczowych, które wzmacniają cebulki włosów i odpowiednio odżywiają skórę głowy. Dzięki temu, nasze włosy będą dobrze chronione, co zapobiegnie ich wypadaniu. Poza tym, stosując kosmetyki z zawartością olejków przyspieszymy porost włosów, uregulujemy poziom sebum, nadamy naszym włosom imponującego blasku, a także unikniemy rozdwajania się końcówek. Inaczej rzecz ujmując: nasze włosy będą mocne i – po prostu – w stu procentach zdrowe. Nie można zapomnieć też o tym, że w taki sposób ochronimy naszą fryzurę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – takich, jak na przykład smog.

Gdzie natomiast szukać zaufanych, sprawdzonych kosmetyków, które mają w swoim składzie bezpieczne olejki? Pod tym adresem znajdziecie najlepsze kosmetyki pod prysznic, tutaj zaś preparaty do pielęgnacji włosów.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.