Jak dbać o włosy wiosną?

Wiosna to dobry moment, by otoczyć włosy szczególną troską – zwłaszcza, gdy są one zmęczone i przesuszone po zimie. Jeszcze nie tak dawno nosiliśmy przecież czapki, a większość czasu spędzaliśmy w ogrzewanych pomieszczeniach, które mocno wysuszały skórę i włosy. Wiosna jest też dobrym momentem, by przygotować włosy na odbiór intensywnych promieni słonecznych. Poniżej przedstawiamy więc kilka porad, które pomogą zaplanować i przygotować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne.

Jak regenerować włosy po zimie?

Jeśli włosy są zniszczone po zimie, warto zrezygnować z szamponów zawierających podrażniające detergenty. Poza tym, włosów nie należy myć codziennie – lepiej robić to raz na kilka dni, stosując delikatny szampon bez substancji SLS. Możemy przyjąć, że im krótszy skład środka myjącego, tym lepiej. Starajmy się także nie nadużywać suszarki do włosów, prostownicy i lokówki. W celu odżywienia włosów po zimie, zastosujmy nawilżające i natłuszczające kosmetyki z dodatkiem protein – keratyny, kolagenu, elastyny. Poza tym, przynajmniej raz w tygodniu powinniśmy nałożyć na włosy maskę emolientową, a także olejek, zawierający substancje ożywcze. Dzięki regularnemu stosowaniu zdrowych kosmetyków, będziemy mogli szybko i skutecznie odbudować strukturę włosa oraz stworzymy mu odpowiednią barierę ochronną.

Jak przygotować włosy na lato?

Ochronę włosów przed działaniem szkodliwego promieniowania słonecznego należy rozpocząć już wiosną. Warto zwrócić uwagę, że wielu producentów wprowadza w tym czasie specjalne serie kosmetyków, zawierających dodatkowe składniki odżywcze, na przykład witaminę E i filtr przeciwsłoneczny. Przed rozpoczęciem lata doradzamy również wizytę w salonie fryzjerskim i dobranie fryzury odpowiedniej do nadchodzącej pory roku. Lekkie stylizacje dobrze sprawdzą się w czasie upalnej i wietrznej pogody.

Wiosna to jeden z najlepszych momentów w roku, by zapewnić włosom regenerację i wzmożoną pielęgnację. Pogoda nie jest bardzo intensywna, dlatego szybko osiągniemy pożądane efekty. Zachęcamy więc, by zapoznać się z bogatą ofertą producentów i poszukać odpowiednich kosmetyków, które przywrócą włosom blask po zimie, a jednocześnie przygotują je na lato. Nie zapominajmy przy tym, że już niedługo wakacje, a tym samym podróże, wędrówki i morskie kąpiele, w trakcie których nie będziemy mieć wiele czasu na intensywną pielęgnację włosów. O fryzurę zadbajmy zatem już teraz!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.