Które maseczki do twarzy są najlepsze?

W jednym z ostatnich wpisów doradzaliśmy, jak dbać o włosy w sezonie letnim, by wzmocnić je po zimie oraz uodpornić na coraz mocniejsze promienie słoneczne. Dziś natomiast skupimy się na pielęgnacji twarzy i podpowiemy, które maseczki pomogą nam odpowiednio zadbać o cerę.

1. Dlaczego warto stosować maseczki do twarzy?

Zacznijmy jednak od początku, czyli od wyjaśnienia, dlaczego warto sięgnąć po maseczki do twarzy – argumentów, potwierdzających, że kosmetyki te są w pełni udaną inwestycją, jest bowiem naprawdę sporo. Po pierwsze: pomagają one skutecznie nawilżyć skórę, co spowalnia procesy starzenia się skóry i sprawia, że nasza cera cały czas wygląda młodo i świeżo. Po drugie: maseczki to świetny sposób na oczyszczenie skóry z toksyn i wzmocnienie jej bariery ochronnej. Po trzecie: kosmetyki te wykazują działanie antystresowe; odprężają i relaksują, mając tym samym ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

2. Jakie maseczki do twarzy wyróżniamy?

Klasyfikacja maseczek do twarzy jest naprawdę prosta, dzielimy je bowiem ze względu na ich konsystencję. Najczęściej spotykane w sklepach maseczki mają formę stałą, stąd też niekiedy nazywane są zastygającymi, a zaliczamy do nich warianty: glinkowe, peel-off oraz parafinowe. Bardzo popularne są również maseczki niezastygające, czyli miękkie – tutaj wymienić należy wersje żelowe, emulsyjne i glinkowe. Wszystkie z nich są niezwykle skuteczne, jednak zdecydowanie najbardziej uniwersalne – i przy okazji niezwykle wygodne w użyciu – są maseczki żelowe oraz emulsyjne.

3. Które maseczki są najlepsze?

Skoro już wiemy, jak działają maseczki do twarzy i jakie ich rodzaje są najbardziej skuteczne, warto polecić zaufane produkty, które pozwolą właściwie zadbać o cerę. Osobom o bardzo suchej cerze z pewnością polecić można maseczkę PAYOT Hydra 24+ Super Hydrating Comforting Mask – silnie nawilżającą i odświeżającą, wykazującą również działanie oczyszczające. W przypadku cery zniszczonej lub zmęczonej, najlepsza będzie natomiast maseczka Dermacol Gold Elixir, która wyjątkowo szybko odmładza i regeneruje skórę. Uwagę należy zwrócić także na NUXE Rose Petals Cleanser Clarifying Cream-Mask – bardzo delikatną, łagodną, wyróżniającą się przy okazji pięknym, subtelnym zapachem. Podobnym działaniem cechuje się też Kocostar Slice Mask Watermelon, a jeśli borykacie się z problemami skórnymi, koniecznie sięgnijcie po Kocostar Slice Mask Watermelon lub Kocostar Slice Mask Watermelon.

Produktów, na które warto zwrócić uwagę, jest oczywiście o wiele więcej. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszym katalogiem – jesteśmy pewni, że znajdziecie tam kosmetyki spełniające wszystkie Wasze wymagania!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.