Jak pielęgnować paznokcie?

W jednym z ostatnich wpisów doradzaliśmy, jak skutecznie dbać o włosy w sezonie wiosenno-letnim, dziś natomiast podpowiemy, w jaki sposób należy pielęgnować paznokcie, aby były one mocne i zdrowe.

1. Odpowiednie kosmetyki

Jeśli zależy nam na zdrowych, pięknych paznokciach, które odporne są na złamania i przebarwienia, szczególną troską otoczyć musimy zarówno dłonie, jak i stopy. Zaopatrzmy się zatem w naturalne, delikatne, skuteczne kremy, które stosować będziemy podczas codziennej pielęgnacji. Zdecydować możemy się na krem uniwersalny, o długotrwałym działaniu, jak i na specjalne preparaty – osobne do stosowania w ciągu dnia, osobne do nakładania przed snem. Pamiętajmy też, by kosmetyk dokładnie rozsmarować, wcierając go między palce i rozcierając na paznokcie. I jeszcze jedna ważna zasada: ręce kremujmy po każdym myciu, aby zawsze były one odpowiednio natłuszczone.

2. Peeling

Wysokiej jakości kremy to jednak nie wszystko, bowiem regularne stosować powinniśmy również peeling. Ten kupić możemy w sprawdzonych, zaufanych sklepach, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować go domowymi sposobami, sięgając na przykład po kawę. Naturalne peelingi wzmocnią i odżywią skórę, przede wszystkim zaś okolice paznokci. Dzięki temu nasze paznokcie będą odpowiednio twarde, nieustannie imponując pięknym wyglądem.

3. Odżywki

Pamiętajmy, że nasze paznokcie potrzebują także odpoczynku, dlatego od czasu do czasu zróbmy sobie przerwę od kolorowych lakierów, zamiast nich stosując naturalne, delikatne odżywki. Po pierwsze: te, które wykazują działanie regenerujące, nadające paznokciom niebywałego połysku. Po drugie: te, które wzmocnią paznokcie, ochraniając je tym samym przed częstymi złamaniami oraz pęknięciami. Nie zapominajmy jednak, by zaopatrzyć się wyłącznie w sprawdzone produkty, bazujące na najlepszych składnikach.

4. Czego unikać?

Poza właściwą pielęgnacją, paznokcie potrzebują również odpowiedniej ochrony. Starajmy się więc, aby nie były one narażone na częsty, intensywny kontakt z mocnymi promieniami słonecznymi, pamiętajmy też o zakładaniu specjalnych rękawic podczas sprzątania oraz mycia naczyń. Zadbać należy także o odpowiedni kształt paznokci – najlepiej, żeby nie były one zbyt długie, ponieważ będą wówczas osłabione i wyjątkowo narażone na złamania. I jeszcze jedna istotna rzecz: wyeliminujmy nieestetyczny nawyk obgryzania paznokci i skubania skórek, ponieważ w ten sposób znacząco je uszkadzamy, obniżając ich zdolność do szybkiej regeneracji.

Jeśli natomiast szukacie dobrych, sprawdzonych, zaufanych kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji paznokci, koniecznie sprawdźcie nasz katalog – znajdziecie tam mnóstwo wysokiej jakości produktów, które opatrzone są bardzo atrakcyjnymi cenami.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.