Mleczko, krem, żel, masło… – co warto wybrać?

Kosmetyków do pielęgnacji skóry jest bardzo wiele i aż trudno w tym bogactwie się nie zagubić. Mleczka, kremy, balsamy, żele masła, olejki – wszystkie w dziesiątkach różnych wariantów. Starając się jak najlepiej pomóc w wyborze odpowiedniego kosmetyku, przygotowaliśmy dla Was poniższy poradnik.

Żel, balsam i mleczko do ciała

Balsam i mleczko do ciała to emulsje, które powstają na bazie wody, emulgatorów, olejków i tłuszczów. Tego rodzaju preparaty przeznaczone są do codziennej pielęgnacji skóry, dbając o jej właściwe nawilżenie. Mleczko ma od balsamu lżejszą konsystencję. Wybierając odpowiedni produkt, warto zwrócić uwagę na mleczko do ciała z dodatkiem zielonej herbaty – ten, zaproponowany przez Elizabeth Arden lub produkt sygnowany przez Jil Sanders. Oba kosmetyki mają bogaty skład, który zapewni naszej skórze stuprocentowy komfort. Rzadziej spotykanym produktem od balsamu i mleczka jest natomiast żel do twarzy o właściwościach nawilżających. Ma on delikatną konsystencję, co wyjątkowo odświeża cerę, dlatego zdecydowanie nie można o nim zapominać.

Masło, olej

Masło ma konsystencję stałego koncentratu, a jego główne zadanie polega na intensywnym natłuszczaniu skóry i jej odpowiednim wygładzeniu. Efekt jego działania można dostrzec już po pierwszym użyciu. Jest ono przeznaczone do pielęgnacji skóry suchej i słabo natłuszczonej, a zatem z tendencją do łuszczenia się i pękania. Oleje to natomiast czysty tłuszcz roślinny. Dają one bardzo szybki efekt jedwabistej, gładkiej skóry. Podobnie, jak wspomniane wcześniej masła, zalecane są osobom o skórze suchej i słabo natłuszczonej. Dobrym pomysłem na prezent dla znajomych lub samych siebie jest masło prestiżowej marki Juvena, dzieciom warto zakupić natomiast masło o zapachu truskawek marki Jelly Belly.

Kremy

Krem ma konsystencję stałą i ze względu na swój skład wyróżnia się mnogością zastosowań. Najczęściej przeznaczony jest do pielęgnacji określonego rodzaju skóry, w określonym przedziale wieku. Odmładzający krem do oczu i ust marki Nuxe (NUXE NUXURIANCE ULTRA EYE AND LIP CONTOUR) będzie w pełni wartościowym produktem dla kobiet dojrzałych, potrzebujących z jednej strony przywrócenia blasku zmęczonej skórze pod oczami, z drugiej zapewnienia jej odpowiedniej sprężystości.

Dokonując wyboru kosmetyku, warto na początku szczegółowo określić swoje potrzeby. Musimy wiedzieć, czy chcemy nasze ciało nawilżyć, natłuścić, ujędrnić, czy może wygładzić. W kolejnym kroku warto zaobserwować, czy nasza skóra ma jakieś szczególne właściwości lub problemy. Odpowiedni preparat należy dobrać także właściwie do kategorii wiekowej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.